Zelený čaj

A i tentokrát nahlédneme do naší přístavní knihy. Jistě tě převelice zaujala! „Zelený čaj se pije už více než 5 tisíc let. Čínských zelených čajů existuje obrovské množství, určitě nejméně tisíc druhů. To je způobeno nejenom dlouhou historií jeho pěstování a zpracování. V současné době je v Číně zhruba 8 miliónů pěstitelů, kteří čaj pěstují na rozsáhlých územích s rozdílnou kvalitou i složením půdy, klimatickými podmínkami a také odrůdami čajovníku, ze kterých se sklízí čajové lístky na výrobu čaje."

 
32
480132480

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

 • Bi Lo Chun (Zelené spirálky jara) Nová sklizeň 2017 Kód: CZ11BL-DV
  Vyprodáno

  Slavný zelený čaj, který se ukrývá pod názvy Zelené či Smaragdové spirálky jara nebo Pi Lo Chun či Pi Luo Čchun. Čaj se těší více jak tisíc let dlouhé historii, v jejímž průběhu přitahoval pozornost samotných císařů. Jeho původ sahá k Velkému Jezeru (Tai Hu) v horách Dong Ting Shan, které vytváří ideální podmínky pro růst čajovníků. Mezi čajové keře jsou zde vysazovány ovocné stromy, které propůjčují čajovým lístkům jedinečné aroma.

  od 51 Kč / ks
 • Bi Lo Chun Tai Hi Nová sklizeň 2017 Kód: CZ17BL-DV
  Vyprodáno

  V Číne slavný zelený čaj u nás známý jako Zelené či Smaragdové spirály má velmi dlouho historii. Jeho původ sahá až do doby dynastie Tang (vládli 618 - 906). Původně se pěstoval v okolí Velkého jezera v horách Dong Ting Shan v provincii Jiangsu.

  od 51 Kč / ks
 • Cui Ming Nová sklizeň 2017 Kód: 1053/VZO
  Vyprodáno

  Vyšší sorta zeleného čaje sklizená v jedné z ekologicky nejčistších yunnanských čajových plantáží. Čaj tedy nese označení "organic" a přináší do konvičky i šálku svěží jarní nálev s příjemně sladkou dochutí. List čaje je středně veliký, pravidelně zakroucený a téměř vždy se jedná o kombinaci pupen + 2 vrcholové lístky.

  od 49 Kč / ks
 • Dian Lu Wen Shan Mao Feng Nová sklizeň 2017 Kód: CZ314DL-DV
  Vyprodáno

  Čaj vysoce ušlechtilého vzhledu s obsahem dlouhých ochmýřených tipsových listů, podílně pevně svinutých. Jiskřivý světlezelený nálev dává prožít v šálku neopakovatelné rozkoše z chuti a vůně, nenapodobitelné žádným jiným čajem. Neztrácí nic ze své jedinečnosti i po několika (zpravidla třech) nálevech.

  od 51 Kč / ks
 • Liu An Gua Pian (Melounová semínka) Nová sklizeň 2017 Kód: CZ15LG-DV
  Vyprodáno

  Zelený čaj z okresu Liu An pojmenovaný podle tvaru zpracovaných lístků a jeden ze seznamu 10 Slavných čajů Číny. Liu An Gua Pian je považován za velmi čistý čaj, neboť neobsahuje žádné pupeny, které by do nálevu pouštěly chmýří. V šálku osloví lahodnou a svěží trávově nasládlou chutí.

  od 45 Kč / ks
 • Long Jing Tiger Spring Nová sklizeň 2017 Kód: CZ13LJ-DV
  Vyprodáno

  Nejvyšší třída slavné sorty čaje Longjing z okolí města Hangzhou nesoucí název kultovního místa všech milovníků tohoto čaje v horách Tiyun, kde dle legendy pramení ta nejlepší voda pro Long Jing. Tento čaj je zpracováván výhradně ručně a je označován jako špička mezi čínskými zelenými čaji vůbec. Chutná a voní velejemně i po několika (zpravidla třech) zalitích.

  od 51 Kč / ks
 • Meng Ding Si Bei Xiang (Vůně čtyř šálků) Nová sklizeň 2017 Tip čajmenů Kód: CZ4MD-DV
  Vyprodáno

  Český název "Vůně čtyř šálků" nám napovídá mnohé o charakteru tohoto čaje, který se odhaluje postupně ve čtyřech nálevech. V každám z nich se totiž uvolní jedna ze čtyř vůní, které v sobě Meng Ding Si Bei Xiang ukrývá.

  od 32 Kč / ks
 • Tai Mu Long Zhu Nová sklizeň 2017 Kód: CZ317TM-DV
  Vyprodáno

  Drobné kuličky velejemného čaje, které se při opakovaných nálevech v čajové sklenici postupně rozvíjejí tak, jak raší čajový pupen na plantáži. Tai Mu Long Zhu obsahuje ručně svinované tipsy a nejjemnější lístky zeleného čaje.

  od 41 Kč / ks
 • Tai Ping Hou Kui Nová sklizeň 2017 Kód: CZ16TP-DV
  Vyprodáno

  Typické dlouhé ploché a bezchybně čisté listy Opičího krále, které procházejí velmi pracným a přísným procesem třídění, nemají tendenci hořknout a ponechávájí si plnou chuť a vůni i s pozdějšími nálevy. Čaj chutná po orchidejích a takto aromatizován je zcela přírodně díky tisícům divokých orchidejí kvetoucích v jeho blízkosti.

  od 51 Kč / ks
 • Weishan Mao Jian (Ochmýřený vrcholek ze Žlutých hor) Nová sklizeň 2017 Kód: CZ6HS-DV
  Vyprodáno

  Weishan Mao Jian, v českém překladu Ochmýřený vrcholek ze Žlutých hor, které jsou proslulé svou čajovou produkcí, platí za jeden z nejznámějších čínských vysokohorských zelených čajů. Na kopcích Žlutých hor rostou plané broskvoně, které dodávají tomuto čaji charakteristické aroma.

  od 32 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 10 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.