Tchaj-wanské čaje

Opět se ke slovu dostává naše palubní kniha. Nuže čti! „Když se řekne tchajwanský čaj, většina vyznavačů dobrého čaje si vzpomeneme na výborné oolongy, které jsou pro tuto zemi typické a ve světě ceněné. Tento ostrov jihovýchodní Asie původně obývaný domorodými kmeny byl v průběhu mnoha století osídlen čínským obyvatelstvem. Spolu s ním se na ostrov dostalo mnoho pěstitelů čaje, výrobců keramiky a zkrátka lidé, pro které byl čaj a jeho kultura životní vášní."

 
38
350138350

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

 • Alishan Kód: CTCHO1A-DV
  Vyprodáno

  Domovem tohoto oolongu je, jak už jeho název napovídá, Ali shan neboli hora Ali v okresu Chiayi, která je známá pro své vysokohorské oolongy. Alishan při tom představuje jeden z nejslavnějších oolongů Taiwanu, který proslul svým vynikajícím aroma a chutí s déle trvajícím dozvukem.

  od 74 Kč / ks
 • gaba 2 Kód: 1018/VZO
  Vyprodáno

  GABA je přízvisko pro čaje se zvýšeným obsahem kyseliny gama-aminomáselné, které je připisován pozitivní účinek na náš organismus.

  od 47 Kč / ks
 • Jasmine Kód: CTO5JO-DV
  Vyprodáno

  Ovoněné čaje obohacené květy jasmínu si získaly díky svému nezaměnitelnému aroma velkou oblibu. V tomto případě se jedná o jasmínem ovoněný oolong, který se v šálku promění v nálev omamně květinové vůně.

  od 38 Kč / ks
 • Oriental Beauty Nová sklizeň 2017 Kód: CTO8OB-DV
  Vyprodáno

  Oriental Beauty je jedinečný nejen po chuťové stránce, ale i svým způsobem výroby. Nejdůležitější součástí pro existenci tohoto čaje je malinký hmyz živící se šťávou čajovníků.

  od 51 Kč / ks
 • Premium Alishan Nová sklizeň 2017 Kód: 1062/VZO
  Vyprodáno

  Lednová sklizeň výtečného oolongu, který je sbírán i zpracováván ručně. Je jemně pečený a oxidovaný. Tento oolong se řadí k nejproslulejším taiwanským oolongům. V oblasti hor Ali, kde rostou čajovníky pro tento čaj se nacházejí ideální kombinace podmínek pro růst kvalitního listu - správné složení půdy, vysoké hory, dostatečná vlhkost a velké množství mlh.

  od 57 Kč / ks
 • Tung Ting Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: CTO9TT-DV
  Vyprodáno

  Věhlasný nepatrně fermentovaný oolong, u nás známý jako Zamrzlý vrcholek, jehož produkce pochází ze stejnojmenné hory, která je nejvyšším vrcholem Tchaj-wanu a zároveň posvátným místem zdejšího čaje.

  od 70 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.