Sencha

A i tentokrát nahlédneme do naší přístavní knihy. Jistě tě převelice zaujala! „Sencha patří mezi nejznámější zelené čaje světa. V Japonsku tvoří přes 75% celkové čajové produkce. Od čínských zelených čajů se liší způsobem přípravy, chutí a vůní. V Číně se k přerušení oxidace používá suché teplo, naproti tomu v Japonsku jsou lístky po dobu asi 15 sekund vyhřívány horkou parou. Chuť je na rozdíl od čínských čajů, které jsou trpčí a svíravější, jemnější a vegetálnější. Vůně je lehce nasládlá, mnohdy až řasovitá či travnatá"

 
45
220145220

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

 • Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: 1284/VZO
  Vyprodáno

  Výborná třída čaje Sencha. Kultivar Koushun byl nakřížen z kultivarů Kurasawa a Kanayamidori speciálně pro výrobu vysokých sort čajů v horských oblastech prefektury Šizuoka. Charakter čaje má jasnou, zelinkavou barvu nálevu s ušlechtilou, svěží, živou, nasládlou chutí s nezrale ovocnými až květovými tóny, ve kterých jsou zřetelně patrné přirozené stopy japonských sakur, které dlouho doznívají v dochuti.

  71 Kč / ks
 • Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: 1290/VZO
  Vyprodáno

  Vynikající čaj z málo rozšířeného kultivaru Wase Hinshyu, který vznikl křížením odrůd Yabukita a Yaeho. Čaj je velmi dobře vytříděn, má nádherný lesklý lístek jehličkovitého tvaru a smaragdovou barvu. V chuti je příjemně těžší, kulatý, plný, hladký s výraznou svěžestí a tóny nezralého ovoce, které se dlouho drží na patře. Tohoto čaje bylo vyrobeno 6 kg! Kultivar: Ó Iwase. Lístky byly sklizeny v okolí vesnice Nunosawa, na zahradě v nadmořské výšce 250m.

  64 Kč / ks
 • Sencha Yabukita Kagoshima Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: 1278/VZO
  Vyprodáno

  Kvalitní střední sorta čaje sencha z rozšířeného kultivaru Yabukita. Lístky pro tento čaj byly několik dnů před sklizní zastíněny, čímž se stal čaj delikátnější, v chuti plnější a sladší, v aroma s převládajícími tóny nezralého ovoce.

  od 45 Kč / ks
 • Nová sklizeň 2017 Kód: 1287/VZO
  Vyprodáno

  Sencha z původního kultivaru, z čajovníků pěstovaných ze semen (v Japonsku poměrně neobvyklá varianta, většina čajovníků je zde rozmnožována řízkováním) z přirozeně vedených zahrad v horách prefektury Kagoshima. Kultivar Zairai se vyznačuje velkou rozmanitostí a určitou nespoutaností. V tomto případě se jedná z živý, aromatický čaj s typickou zelinkavou chutí a příjemným květovým aroma.

  od 47 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.