Oolong

A i tentokrát nahlédneme do naší přístavní knihy. Jistě tě převelice zaujala! „Oolong je západní název pro čaj původně vyráběný pouze v Číně a na Tchaj-wanu (tchajwanské oolongy patří k nejvíce prezentovanému druhu tohoto čaje). Původní názvy vycházejí z barvy listu, setkat se tedy můžeme například s čajem polozeleným, modrozeleným či modrým. V Číně je tento čaj oblíbený už od dynastie Ming (vládla v letech 1368–1644) a za tuto dobu jej vzniklo na 3 tisíce druhů."

 
37
340137340

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

 • Da Hong Pao (Velké šarlatové roucho) Nová sklizeň 2017 Kód: CO1DH-DV
  Vyprodáno

  Da Hong Pao, českým názvem Velké šarlatové roucho, patří mezi takzvané „skalní“ polozelené čaje poházející z pohoří Wu Yi v provincii Fuťien.  jsou velice slavné, avšak také drahé a obtížně dostupné (bývají často předmětem dražeb). Da Hong Pao, který je vyrobený z místních starobylých odrůd čajovníku, pěstovaných na strmých a obtížně dostupných svazích ve skalách, je velice slavný a zároveň obtížněji dostupný, což se odráží i na jeho ceně a skutečnosti, že bývá také předmětem dražeb.

  od 51 Kč / ks
 • Feng Huang Dan Cong Nová sklizeň 2017 Kód: CO560DH-DV
  Vyprodáno

  Čaj od hory Fénix- v tomto případě s přívlastkem "Xinren Xiang" neboli "Mandlový květ". Chuťově zajímavý oolong z čínské quangdonské pohraniční vesnice. Hnědavě zelený list je dlouhý a spirálovitě zakroucený a do šálku propůjčí chutě medové, s výraznou vůní ovoce či květů orchidejí.

  od 47 Kč / ks
 • TGY Supergrade Nová sklizeň 2017 Kód: CO6TG-DV
  Vyprodáno

  Železná bohyně patří k nejznámějším polozeleným čajům. Tie Guan Yin Supergrade představuje její nejvyšší sortu, která platí za špičku mezi částečně fermentovanými čaji. Vyniká méně fermentovaným masivním listem svinutým do malých kuliček, které se v šálku rozvinou v chuťově bohatý nálev s květinovou vůní.

  od 37 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.