Nepálské čaje

Opět se ke slovu dostává naše palubní kniha. Nuže čti! „Nepálský čaj pěstovaný na hranici s indickým Darjeelingem bývá chuťově velmi podobný čajům z Darjeelingu. A není již pouze výjimečné, když chutná ještě lépe. Zpracováván bývá i stejnou metodou a jedná se tedy o černé, lehce oxidované čaje s příchutí čaje zeleného. Nálev bývá tmavší barvy a chuť sladká až ovocná."

 
41
340141340

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

 • Jun Chiyabari Golden Tips Nová sklizeň 2017 Kód: 1251/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň čaje krásného vzhledu a plného zlatavých tipsů. Nálev měděné barvy překvapí plnou sladkou vůní a chutí s květovými a medovými tóny. Zahrada, ze které čaj pochází, se rozkládá v oblasti Ilám v nadmořské výšce kolem 1500 m.n.m.

  od 51 Kč / ks
 • Jun Chiyabari BIO Nová sklizeň 2017 Kód: 1311/VZO
  Vyprodáno

  Jarní sklizeň čajových lístků ze zahrady Jun Chiyabari. Celá zahrada pěstuje čaj v režimu organického zemědělství a je plně certifikována i pro EU. Pro tento čaj byl sbírán vrcholový tips a jeden přilehlý list, což se projeví příjemnou exotickou vůní a jemnou smetanovou chutí s tóny vanilky a exotického ovoce.

  od 72 Kč / ks
 • Jun Chiyabari Banquet Nová sklizeň 2017 Kód: 1320/VZO
  Vyprodáno

  Výtečný čaj, jehož lístky jsou sbírány z nejlepších keřů této zahrady.Jedná se o poměrně ojedinělý, ručně zpracovaný tipsový čaj s ušlechtilou, bohatou ovocně-květinovou až kořeněnou vůní a harmonickou nasládlou chutí s příjemným a dlouze znějícím aftertastem.

  od 72 Kč / ks
 • Jun chiyabari Him. Royal Hand Nová sklizeň 2017 Kód: 1260/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň z oblasti Dhankuta, kde se rozkládá čajová zahrada Jun Chiyabari. Jedná se o ručně zpracovaný tipsový čaj s poutavou vůní připomínající med a tropické ovoce. Chuť nálevu hladká, vyzrálá, s aftertastem připomínajícím opuncii. Tato zahrada byla čajovníky osázena na popud krále Birendry teprve koncem osmdesátých let minulého století. Přímo tato zahrada pak byla založena v roce 2001 a najdeme ji se nedaleko městečka Hile v nadmořské výšce od 1200 do 1800 m.n.m.

  od 72 Kč / ks
 • Kuwapani Makalu Tippy FF Nová sklizeň 2017 Kód: 1248/VZO
  Vyprodáno

  Jarní sklizeň čaje ze zahrady Kuwapani, mladé zahrady založené v roce 2005 v oblasti Dhankuta v nadmořské výšce 1800 metrů. Vůně nálevu připomíná jarní louku a květy ovocných stromů. V chuti je nálev jemný, květový a s lehkými kořeněnými tóny.

  od 41 Kč / ks
 • Pathivara White Forest Nová sklizeň 2017 Kód: 1197/VZO
  Vyprodáno

  Svěží jarní čaj z nově obnovené zahrady Pathivara. Ta se nachází v odlehlé částí východního Nepálu v nadmořské výšce 1800 až 2000 metrů. Oblast je zcela bez znečištění a přirozená oxidace čajových lístků tak probíhá ve velmi zdravém prostředí. Suché listy připomínají slámu, seno nebo suché dřevo, v nálevu pak připomínají dušené ovoce. V chuti lze objevit lehké vanilkové tóny.

  od 47 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.