Japonské čaje

Opět se ke slovu dostává naše palubní kniha. Nuže čti! „Do Japonska se čaj dostal z rukou čínských buddhistických mnichů už v 9. století. Japonští pěstitelé naslouchali radám o způsobech pěstování čajovníků a ochotně přijímali zkušenosti mnichů. V průběhu dalších století však do naučených poznatků vtiskli mnoho ze své kultury a stylu života a dále způsoby pěstování, zpracování i podávání čaje rozvíjeli po svém. Pro japonské čaje je typická strojová sklizeň. Od čínských čajů se odlišují také způsobem zpracování. Lístky nejsou sušeny horkým vzduchem, ale napařovány vodní parou. Další japonskou specialitou je zastiňování některých plantáží po několik týdnů před sklizní. To způsobuje, že listy čajovníku mají sytě tmavou, zelenou barvu."

 
39
440139440

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

 • Bancha Kyoto BIO Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ1BK-DV
  Vyprodáno

  Bancha je běžný japonský čaj, nikterak drahý. Sklízena je jako druhý, hrubý sběr po otrhání lístku určených na čaje Sencha. Podzimní sběry už produkují pouze Banchu. Tento čaj je vhodný k celodennímu popíjení díky nižšímu obsahu kofeinu a vynikající je též macerovaný za studena.

  od 43 Kč / ks
 • Genmaicha BIO Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ2G-DV
  Vyprodáno

  Jedná se o hnědou rýží ochucený čaj Bancha, popřípadě méně kvalitní Sencha. V dřívějších dobách si ji dopřávali chudí obyvatelé a díky své rýžové příchuti se popíjela také v časech náboženských půstů. Nálev je žluté barvy s hnědými odstíny a výrazné, lehce uzené chuti.

  od 39 Kč / ks
 • Gyokuro Fuuki Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: 1296/VZO
  Vyprodáno

  Gyokuro představuje v čajovém světě velmi ceněný typ čaje. Patří mezi to nejlepší z japonských čajů. Pravé Gyokuro poznáte podle tmavých, zářivě zelených a matně lesklých, úzkých lístků a intenzivního aroma čerstvě nasušeného sena. Přízvisko „Fuuki“ se v japonštině používá pro vysoce hodnocené a respektované věci.

  105 Kč / ks
 • Gyokuro Kyoto Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ3GK-DV
  Vyprodáno

  Gyokuro představuje v čajovém světě velmi ceněný typ čaje. Patří mezi to nejlepší z japonských čajů. Pravé Gyokuro poznáte podle tmavých, zářivě zelených a matně lesklých, úzkých lístků a intenzivního aroma čerstvě nasušeného sena.

  od 92 Kč / ks
 • Hojicha BIO Nová sklizeň 2017 Kód: 1039/VZO
  Vyprodáno

  Japonská specialita, která je takřka bezkofeinová a tedy vhodná ku večernímu popíjení. Jedná se o jemně pražené řapíky a netříděné lístky japonského zeleného čaje bancha, které jsou po napaření navíc pražené v porcelánovém hrnci při teplotě 200°C. Vznikl v Kyotu v dvacátých letech 20. století a rychle si získal na oblibě. V chuti připomíná pražené oolongy a v aroma lze objevit tóny sladkého cukroví a kaštanů.

  od 47 Kč / ks
 • Kabuse Yabukita Midori Nová sklizeň 2017 Kód: 1299/VZO
  Vyprodáno

  Vynikající čaj každoročně nominovaný do čajových soutěží jako např. "Prefectural Tea competition of Shizuoka". Čajovníky, ze kterých pochází lístky na výrobu tohoto čaje, byli před sklizní na dvacet dnů zastíněny, čímž se docílilo jemnější chuti a bohatšího aroma. Čaj má stjnoměrné, tmavě zelené lístky jehličkovitého tvaru, které nám po zalití dávají nálev světlezelené barvy s bohatou, svěží, delikátní, jemně trávovitou chutí s decentní ušlechtilou hořčinkou a velmi příjemným, zeleně ovocným dozvukem, který se velmi dlouho drží na patře.

  od 82 Kč / ks
 • Kamairicha Denshou Pouze vzorek Kód: 1033/VZO
  Vyprodáno

  Tento čaj je specifický svým způsobem zpracování, kdy se proces oxidace zastaví pečením na ohni a ne napařováním, které bývá pro japonské čaje typické. V chuti se to projevuje zajímavými tóny, jež připomínají pečené kaštany.

  55 Kč / ks
 • Kukicha Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ6KU-DV
  Vyprodáno

  Čaj stonkový nebo také řapíkový s obsahem nestejnoměrných lístků. Tato japonská specialita vzniká z kvalitních čajů sencha či gyokuro jako vedlejší produkt při výrobě proslulého práškového čaje matcha. Světlezelený svěží nálev obsahuje méně kofeinu a snoubí se v něm jemně trávová až nasládlá vůně.

  od 43 Kč / ks
 • Nová sklizeň 2017 Pouze vzorek Kód: 1284/VZO
  Vyprodáno

  Výborná třída čaje Sencha. Kultivar Koushun byl nakřížen z kultivarů Kurasawa a Kanayamidori speciálně pro výrobu vysokých sort čajů v horských oblastech prefektury Šizuoka. Charakter čaje má jasnou, zelinkavou barvu nálevu s ušlechtilou, svěží, živou, nasládlou chutí s nezrale ovocnými až květovými tóny, ve kterých jsou zřetelně patrné přirozené stopy japonských sakur, které dlouho doznívají v dochuti.

  71 Kč / ks
 • Sencha Kyoto Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ7SK-DV
  Vyprodáno

  Nejtypičtější čaj japonského trhu. Tato sorta je proslulá zejména svým pečlivým zpracováním, jehož výsledkem je temně zelený plochý list stejnoměrné velikosti, čerstvé trávové vůně a delikátní chuti. Tento čaj má velice příznivé účinky na tělo i ducha, povzbuzuje, čistí organismus a má velký obsah vitamínu C.

  od 53 Kč / ks
 • Nová sklizeň 2017 Pouze vzorek Kód: 1290/VZO
  Vyprodáno

  Vynikající čaj z málo rozšířeného kultivaru Wase Hinshyu, který vznikl křížením odrůd Yabukita a Yaeho. Čaj je velmi dobře vytříděn, má nádherný lesklý lístek jehličkovitého tvaru a smaragdovou barvu. V chuti je příjemně těžší, kulatý, plný, hladký s výraznou svěžestí a tóny nezralého ovoce, které se dlouho drží na patře. Tohoto čaje bylo vyrobeno 6 kg! Kultivar: Ó Iwase. Lístky byly sklizeny v okolí vesnice Nunosawa, na zahradě v nadmořské výšce 250m.

  64 Kč / ks
 • Sencha Yabukita Kagoshima Nová sklizeň 2017 Pouze vzorek Kód: 1278/VZO
  Vyprodáno

  Kvalitní střední sorta čaje sencha z rozšířeného kultivaru Yabukita. Lístky pro tento čaj byly několik dnů před sklizní zastíněny, čímž se stal čaj delikátnější, v chuti plnější a sladší, v aroma s převládajícími tóny nezralého ovoce.

  od 45 Kč / ks
 • Nová sklizeň 2017 Kód: 1287/VZO
  Vyprodáno

  Sencha z původního kultivaru, z čajovníků pěstovaných ze semen (v Japonsku poměrně neobvyklá varianta, většina čajovníků je zde rozmnožována řízkováním) z přirozeně vedených zahrad v horách prefektury Kagoshima. Kultivar Zairai se vyznačuje velkou rozmanitostí a určitou nespoutaností. V tomto případě se jedná z živý, aromatický čaj s typickou zelinkavou chutí a příjemným květovým aroma.

  od 47 Kč / ks
 • Tamaryokucha Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ8T-DV
  Vyprodáno

  Jedná se o prvotřídní typ zeleného čaje. Výroba tamaryokuchy v sobě propojuje japonský i čínský způsob. Při jeho zpracování totiž lístky prochází jak horkou párou, tak i pražením. Výsledkem je tmavozelený spirálkovitě svinutý drobný list, který se zasazuje o nálev světlezelené barvy a svěží sametově nasládlé chuti.

  od 53 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.