Indické čaje

Opět se ke slovu dostává naše palubní kniha. Nuže čti! „Indie je i přes skutečnost, že v ní čajový průmysl vzkvétá teprve necelých 180 let, obdobně významná jako Čína a Japonsko, kde se k pěstování, zpracování a popíjení čaje váže historie dlouhá let tisíce. Historie slavných čajů z Darjeelingu startuje zhruba v roce 1842, kdy si vojenský lékař dr. A. Campbell vysadil několik čajových keřů na své zahradě. Čaj z nich mu chutnal výtečně a britská vláda jeho pozitivním zkušenostem důvěřovala a roku 1847 začala s podporou zakládání prvních čajových plantáží. Podrobněji si o čajích z Daarjelingu můžete přečíst zde! K výborným indickým čajům patří také ty pocházející z oblasti Nilgiri, která vznikla po roce 1832, a založil ji jistý dr. Christie. I přes jeho zdařilé pokusy s pěstováním čaje po jeho náhlém úmrtí upadly jeho čajové keře v zapomnění. Opětovná produkce čajů z Nilgiri se datuje až na začátek 20. století."

 
41
445141445

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

 • Avongrove Euphoria Nová sklizeň 2017 Kód: 1263/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň čaje z organické zahrady Avongrove, která se rozprostírá v údolí Rungbong v nadmořské výšce 670 až 1800 metrů. Čaj má vyšší obsah stříbřitých a zlatavých tipsů a disponuje příjemnou ovocnou vůní a a chuť evokující zralé tóny citrusových plodů s dlouhým, lehce svíravým aftertastem. Čajová zahrada Avongrove produkuje certifikovaný organický čaj. Certifikát získala od Control Union Certifications pro JAS (Japonsko), USDA (USA), Evropskou unii a Indii, také je certifikovaná od HACCP.

   

  od 93 Kč / ks
 • GiddapaharEX Nová sklizeň 2017 Kód: 1158/VZO
  Vyprodáno

  Jarní čaj ze zahrady Giddapahar, která se rozkládá nedaleko města Kurseong ve výšce 1482 m. n. m. Rostou zde téměř výlučně čajovníky čínského typu. Dalším typickým znakem této zahrady jsou poměrně časté mlhy, které spolu s nízkými teplotami vytvářejí specifické podmínky, které se v připraveném nálevu projeví originální květinově muskatelou chutí i vůní.

  od 66 Kč / ks
 • Gielle DJ SF Nová sklizeň 2017 Kód: 1317/VZO
  Vyprodáno

  Lahodný čaj z letní sklizně v Darjeelingu. Zaujme zlatooranžovou barvou nálevu, decentně ovocnou vůní a hladkou, ovocnou chutí s lehkými dřevitými tóny příjemným náznakem muskatelu, který ještě dlouze doznívá na jazyku.

  od 47 Kč / ks
 • Goomtee EX15 Nová sklizeň 2017 Kód: 1143/VZO
  Vyprodáno

  Jarní Darjeeling ze zahrady Goomtee, která se rozkládá v nadmořské výšce 900 až 1800 m. n. m. Její přiměřeně chladné podnebí a dostatek srážek jsou ideální kombinací pro vznik kvalitního čaje. Usušené listy jsou pečlivě zpracované, pravidelně rolované s podílem tmavších i zelených listů. Nálev je zlatavě oranžový s květinovým a bylinkovým aroma.

   

  72 Kč / ks
 • DJ Gopaldhara Wonder Gold Nová sklizeň 2017 Tip čajmenů Kód: 1185/VZO
  Vyprodáno

  Výběrový, první lot z nejvýše položených částí zahrady (v nadmořské výšce přes 2000 m.n.m.). Lístky čajovníků zde dorůstají pomaleji při extrémních podmínkách, čímž se v nich tvoří větší množství aromatických látek.

  od 78 Kč / ks
 • Millikthong Nová sklizeň 2017 Kód: 1164/VZO
  Vyprodáno

  Čaj pocházející z jedné z největších zahrad Darjeelingu, která se rozkládá v nadmořské výšce 500 až 1500 m.n. m. a je součástí provincie Mirik Valley.

  od 63 Kč / ks
 • Muscatel Valley Nová sklizeň 2017 Kód: 1161/VZO
  Vyprodáno

  od 63 Kč / ks
 • Upper Namring Nová sklizeň 2017 Kód: 1170/VZO
  Vyprodáno

  Jarní sklizeň ze zahrady Namring, která byla založena roku 1855 a patří k největším zahradám v Indii (pokrývá cca 475 hektarů). Celá zahrada je členěna do tří menších zahrad v závislosti na nadmořské výšce – Poomong, Jiangim a Namring, přičemž první dvě zahrady produkují čaj zejména do čajových směsí a levnějších tříd. Ve výrazné svěží vůni sušených lístků lze rozpoznat citrusové tóny. Nálev má jemné ovocné aroma a příjemně nasládlou chuť.

  od 41 Kč / ks
 • Risheehat Nová sklizeň 2017 Kód: 1149/VZO
  Vyprodáno

  Čaj ze zahrady Risheehat, která se rozprostírá v nadmořské výšce 400 až 1700 metrů. Celá zahrada se řadí k nejprestižnějším v Darjeelingu a již mnoho let vynakládá velké úsilí na ochranu biodiverzity země. Sklizeň se vyznačuje vyváženým poměrem travnatých, květinových a mandlových tónů.

  od 53 Kč / ks
 • Rohini Enigma Nová sklizeň 2017 Kód: 1257/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň čaje ze zahrady Rohini, která se rozprostírá se v údolí Kurseong v Darjeelingu. Čajový list je výborně ručně zpracovaný, tmavšího, hnědě stříbřitého vzhledu. Nálev překvapí hnědo oranžovou barvou a plnou vyváženou chutí, ve které je cítit exotické ovoci, květy růže a pomeranče.

  od 63 Kč / ks
 • Seeyok Spring Blossom Nová sklizeň 2017 Kód: 1152/VZO
  Vyprodáno

  Čajové lístky tohoto čaje disponují delikátní vůní a lehkou ořechovou chutí. Zahrada se nachází v údolí Mirik v nadmořské výšce od 1100 do 1800 metrů. Čaj vyrobený v této zahradě je kontrolován švýcarským institutem Für Market Ecologie, který je přední certifikační agenturou kvality.

  od 43 Kč / ks
 • Sikkim Temi Nová sklizeň 2017 Kód: 1314/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň lahodného čaje z království Sikkim. List obsahuje pravidelné, světle až tmavě hnědé a někdy též zelené lístky a mnoho tipsů. Vydává lehce kořeněnou, navinulou a zakouřenou vůni s tóny pryskyřice. Nálev je zlatavě narezlé barvy připomínající zralé meruňky. Vůní připomíná vzácná dřeva a svojí chutí pak zralé ovoce a lehkým náznakem badyán.

  od 49 Kč / ks
 • Tindharia Nová sklizeň 2017 Pouze vzorek Kód: 1137/VZO
  Vyprodáno

  Jarní sklizeň čaje ze zahrady ležící v nadmořské výšce 400 až 1000 metrů, poblíž města Kurseong. Připravený nálev má příjemné květinové aroma s jemným tónem pečených ořechů.

  od 57 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.