Čínské čaje

Opět se ke slovu dostává naše palubní kniha. Nuže čti! „Z Číny k nám proudí široká paleta čajů, které rozdělujeme podle způsobu sběru a zpracování na čaje bílé, zelené, polozelené, žluté, ovoněné, kvetoucí a dodatečně fermentované. Každá sorta se vyznačuje specifickou chutí, vůní a dalšími vlastnostmi a vyžaduje také odlišný způsob přípravy. Mezi těmito čaji se nachází mnoho skvostů – k těm nejznámějším a nejlepším patří například Tie Guan Yin, Bi Luo Chun, Yin Zhen či Xi Hu Long Jing. V každém čínském kvalitním čaji se ukrývají tisícileté zkušenosti, které jsou patrné jak při pohledu na zpracovaný a usušený čaj, tak také v jeho aroma a chuti.“

 
26
480126480

Stránka 1 z 2 - 21 položek celkem

 • Bai Xue Long (Bílý sněžný drak) Kód: BC2BX-DV
  Vyprodáno

  Bai Xue Long, u nás známý jako Bílý sněžný drak, představuje v čajovém světě relativně nový přírůstek. Jedná se o jeden z mála bílých čajů 21. století, který si však díky své vysoké kvalitě rychle získal velkou oblibu i za hranicemi Číny. Delší ochmýřený list s obsahem bílozlatavých tipsů dává jiskřivý nálev s nasládnou bylinnou vůní a výraznou až ovocně natrpklou chutí, která vás u bílého čaje poněkud překvapí.

  od 35 Kč / ks
 • Bi Lo Chun (Zelené spirálky jara) Nová sklizeň 2017 Kód: CZ11BL-DV
  Vyprodáno

  Slavný zelený čaj, který se ukrývá pod názvy Zelené či Smaragdové spirálky jara nebo Pi Lo Chun či Pi Luo Čchun. Čaj se těší více jak tisíc let dlouhé historii, v jejímž průběhu přitahoval pozornost samotných císařů. Jeho původ sahá k Velkému Jezeru (Tai Hu) v horách Dong Ting Shan, které vytváří ideální podmínky pro růst čajovníků. Mezi čajové keře jsou zde vysazovány ovocné stromy, které propůjčují čajovým lístkům jedinečné aroma.

  od 51 Kč / ks
 • Bi Lo Chun Tai Hi Nová sklizeň 2017 Kód: CZ17BL-DV
  Vyprodáno

  V Číne slavný zelený čaj u nás známý jako Zelené či Smaragdové spirály má velmi dlouho historii. Jeho původ sahá až do doby dynastie Tang (vládli 618 - 906). Původně se pěstoval v okolí Velkého jezera v horách Dong Ting Shan v provincii Jiangsu.

  od 51 Kč / ks
 • Cui Ming Nová sklizeň 2017 Kód: 1053/VZO
  Vyprodáno

  Vyšší sorta zeleného čaje sklizená v jedné z ekologicky nejčistších yunnanských čajových plantáží. Čaj tedy nese označení "organic" a přináší do konvičky i šálku svěží jarní nálev s příjemně sladkou dochutí. List čaje je středně veliký, pravidelně zakroucený a téměř vždy se jedná o kombinaci pupen + 2 vrcholové lístky.

  od 49 Kč / ks
 • Da Hong Pao (Velké šarlatové roucho) Nová sklizeň 2017 Kód: CO1DH-DV
  Vyprodáno

  Da Hong Pao, českým názvem Velké šarlatové roucho, patří mezi takzvané „skalní“ polozelené čaje poházející z pohoří Wu Yi v provincii Fuťien.  jsou velice slavné, avšak také drahé a obtížně dostupné (bývají často předmětem dražeb). Da Hong Pao, který je vyrobený z místních starobylých odrůd čajovníku, pěstovaných na strmých a obtížně dostupných svazích ve skalách, je velice slavný a zároveň obtížněji dostupný, což se odráží i na jeho ceně a skutečnosti, že bývá také předmětem dražeb.

  od 51 Kč / ks
 • Dian Hong Jin Zhen Da Jin Hao (Zlaté jehličky) Nová sklizeň 2017 Kód: CC1DH-DV
  Vyprodáno

  Golden Needles, českým názvem Zlaté jehličky, jsou prvotřídní čínský černý čaj produkovaný v oblasti Meng Hai v yunnanské provincii. Čaj je charakteristický velmi vysokým podílem zlatavých tipsů stejnoměrně svinutých do tvaru plochých jehliček, které se zasazují o nálev bohaté chuti s medově nasládlými a lehce květovými tóny.

  od 46 Kč / ks
 • Dian Lu Wen Shan Mao Feng Nová sklizeň 2017 Kód: CZ314DL-DV
  Vyprodáno

  Čaj vysoce ušlechtilého vzhledu s obsahem dlouhých ochmýřených tipsových listů, podílně pevně svinutých. Jiskřivý světlezelený nálev dává prožít v šálku neopakovatelné rozkoše z chuti a vůně, nenapodobitelné žádným jiným čajem. Neztrácí nic ze své jedinečnosti i po několika (zpravidla třech) nálevech.

  od 51 Kč / ks
 • Feng Huang Dan Cong Nová sklizeň 2017 Kód: CO560DH-DV
  Vyprodáno

  Čaj od hory Fénix- v tomto případě s přívlastkem "Xinren Xiang" neboli "Mandlový květ". Chuťově zajímavý oolong z čínské quangdonské pohraniční vesnice. Hnědavě zelený list je dlouhý a spirálovitě zakroucený a do šálku propůjčí chutě medové, s výraznou vůní ovoce či květů orchidejí.

  od 47 Kč / ks
 • Jin Mao Feng Tip čajmenů Nová sklizeň 2017 Kód: CC3JM-DV
  Vyprodáno

  Jin Mao Feng, v českém překladu Zlaté ochmýřené vrcholky, představuje prvotřídní čínský červený čaj pocházející z provincie Yunnan. Pečlivě vybrané vrcholové výhonky zlatavé barvy dávají po zpracování vzniknout jemnému stejnosměrně svinutému hnědočernému listu. V šálku pak můžeme vychutnat nálev plné chuti s lehce natrpklým tónem.


  od 36 Kč / ks
 • Liu An Gua Pian (Melounová semínka) Nová sklizeň 2017 Kód: CZ15LG-DV
  Vyprodáno

  Zelený čaj z okresu Liu An pojmenovaný podle tvaru zpracovaných lístků a jeden ze seznamu 10 Slavných čajů Číny. Liu An Gua Pian je považován za velmi čistý čaj, neboť neobsahuje žádné pupeny, které by do nálevu pouštěly chmýří. V šálku osloví lahodnou a svěží trávově nasládlou chutí.

  od 45 Kč / ks
 • Long Jing Tiger Spring Nová sklizeň 2017 Kód: CZ13LJ-DV
  Vyprodáno

  Nejvyšší třída slavné sorty čaje Longjing z okolí města Hangzhou nesoucí název kultovního místa všech milovníků tohoto čaje v horách Tiyun, kde dle legendy pramení ta nejlepší voda pro Long Jing. Tento čaj je zpracováván výhradně ručně a je označován jako špička mezi čínskými zelenými čaji vůbec. Chutná a voní velejemně i po několika (zpravidla třech) zalitích.

  od 51 Kč / ks
 • Meng Ding Huang Ya Nová sklizeň 2017 Kód: CZ2MDHY-DV
  Vyprodáno

  Prvotřídní slavný žlutý čaj pocházející z proslulé hory Meng Ding (Mt. Menghan) v provincii Sichuan. Vyznačuje se listem špičkové kvality, který je tvořen pouze tipsem nebo tipsem s jedním přilehlým lístkem a dává vzniknout žlutavému nálevu lehce pečené vůně a unikátní chuti s květovými tóny.

  od 51 Kč / ks
 • Meng Ding Si Bei Xiang (Vůně čtyř šálků) Tip čajmenů Nová sklizeň 2017 Kód: CZ4MD-DV
  Vyprodáno

  Český název "Vůně čtyř šálků" nám napovídá mnohé o charakteru tohoto čaje, který se odhaluje postupně ve čtyřech nálevech. V každám z nich se totiž uvolní jedna ze čtyř vůní, které v sobě Meng Ding Si Bei Xiang ukrývá.

  od 32 Kč / ks
 • bai mu dan 2 Nová sklizeň 2017 Kód: CB1PM-DV
  Vyprodáno

  Pai Mu Tan čili Bílá pivoňka je tradičním zástupcem bílých čajů, které byly v minulosti vzácné a určené pouze pro císaře a jeho dvůr. Dnes můžeme stříbřitě ochmýřené pupeny a tipsy tohoto čaje obdivovat i my a těšit se z lahodného a svěžího nálevu, kterému dávají vzniknout.

  od 26 Kč / ks
 • Qi Men Mao Feng (Keemun, Velká brána – ochmýřený vrcholek) Nová sklizeň 2017 Kód: CC6QMMF-DV
  Vyprodáno

  Qi Men čili Velká brána, který se ve většině anglicky mluvících zemí ukrývá také pod názvem Keemun, představuje jeden z nejslavnější čínských červených čajů a tvoří dnes neodmyslitelnou součást tradiční anglické snídaně. Tato špičková sorta čaje Qi Men obsahující v názvu Mao Feng (ochmýřený vrcholek) se vyznačuje drobnými zlatavě ochmýřenými a ručně sbíranými lístky lístky a bývá označována jako šampaňské mezi červenými čaji.

  od 30 Kč / ks
 • Tai Mu Long Zhu Nová sklizeň 2017 Kód: CZ317TM-DV
  Vyprodáno

  Drobné kuličky velejemného čaje, které se při opakovaných nálevech v čajové sklenici postupně rozvíjejí tak, jak raší čajový pupen na plantáži. Tai Mu Long Zhu obsahuje ručně svinované tipsy a nejjemnější lístky zeleného čaje.

  od 41 Kč / ks
 • Tai Ping Hou Kui Nová sklizeň 2017 Kód: CZ16TP-DV
  Vyprodáno

  Typické dlouhé ploché a bezchybně čisté listy Opičího krále, které procházejí velmi pracným a přísným procesem třídění, nemají tendenci hořknout a ponechávájí si plnou chuť a vůni i s pozdějšími nálevy. Čaj chutná po orchidejích a takto aromatizován je zcela přírodně díky tisícům divokých orchidejí kvetoucích v jeho blízkosti.

  od 51 Kč / ks
 • Tan Yang Jin Hao Nová sklizeň 2017 Kód: CC7TY-DV
  Vyprodáno

  Čaj pocházející z oblasti známé výrobou kvalitních červených čajů -  vesnice Tan Yang v provincii Fujian. Černé lístky a zlatavé pupeny tohoto čaje jsou volně kroucené a dají vzniknou oranžovému až červenému nálevu se sladkou květinovou vůní i chutí.

  od 47 Kč / ks
Další produkty

Stránka 1 z 2 - 21 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.