Červený čaj

A i tentokrát nahlédneme do naší přístavní knihy. Jistě tě převelice zaujala! „Tento druh čaje se v Číně kdysi dávno nazýval čaj šedý. Později se pro barvu nálevu přejmenoval na čaj červený a v Číně tento název platí dodnes. Černý čaj je název, který se používá v západním světě, jež tento čaj popíjí také nejvíce. Číňané mu příliš na chuť nepřišli a mnohem častěji dají přednost čaji zelenému. Černé čaje jsou obecně chuťově mnohem silnější než jiné druhy."

 
30
280130280

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

 • Dian Hong Jin Zhen Da Jin Hao (Zlaté jehličky) Nová sklizeň 2017 Kód: CC1DH-DV
  Vyprodáno

  Golden Needles, českým názvem Zlaté jehličky, jsou prvotřídní čínský černý čaj produkovaný v oblasti Meng Hai v yunnanské provincii. Čaj je charakteristický velmi vysokým podílem zlatavých tipsů stejnoměrně svinutých do tvaru plochých jehliček, které se zasazují o nálev bohaté chuti s medově nasládlými a lehce květovými tóny.

  od 46 Kč / ks
 • Jin Mao Feng Tip čajmenů Nová sklizeň 2017 Kód: CC3JM-DV
  Vyprodáno

  Jin Mao Feng, v českém překladu Zlaté ochmýřené vrcholky, představuje prvotřídní čínský červený čaj pocházející z provincie Yunnan. Pečlivě vybrané vrcholové výhonky zlatavé barvy dávají po zpracování vzniknout jemnému stejnosměrně svinutému hnědočernému listu. V šálku pak můžeme vychutnat nálev plné chuti s lehce natrpklým tónem.


  od 36 Kč / ks
 • Qi Men Mao Feng (Keemun, Velká brána – ochmýřený vrcholek) Nová sklizeň 2017 Kód: CC6QMMF-DV
  Vyprodáno

  Qi Men čili Velká brána, který se ve většině anglicky mluvících zemí ukrývá také pod názvem Keemun, představuje jeden z nejslavnější čínských červených čajů a tvoří dnes neodmyslitelnou součást tradiční anglické snídaně. Tato špičková sorta čaje Qi Men obsahující v názvu Mao Feng (ochmýřený vrcholek) se vyznačuje drobnými zlatavě ochmýřenými a ručně sbíranými lístky lístky a bývá označována jako šampaňské mezi červenými čaji.

  od 30 Kč / ks
 • Tan Yang Jin Hao Nová sklizeň 2017 Kód: CC7TY-DV
  Vyprodáno

  Čaj pocházející z oblasti známé výrobou kvalitních červených čajů -  vesnice Tan Yang v provincii Fujian. Černé lístky a zlatavé pupeny tohoto čaje jsou volně kroucené a dají vzniknou oranžovému až červenému nálevu se sladkou květinovou vůní i chutí.

  od 47 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.