Čerstvé sklizně 2017

Čaj! Taky tu u mola čekáš na nové čaje? Podle všeho by se už brzy měla na obzoru objevit loď. Dívej, přichází sem další a další zájemci o čerstvý čaj. Však znáš to, kdo dřív přijde, dřív čaj pije. Nebo možná kdo dřív přijde, ten dřív pro ostatní čaj chystá. Zkrátka zakrátko tu bude pěkně živo! A celé to tu prostoupí vůně čerstvých čajů.

 
22
480122480

Stránka 1 z 3 - 53 položek celkem

 • Jun Chiyabari Golden Tips Nová sklizeň 2017 Kód: 1251/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň čaje krásného vzhledu a plného zlatavých tipsů. Nálev měděné barvy překvapí plnou sladkou vůní a chutí s květovými a medovými tóny. Zahrada, ze které čaj pochází, se rozkládá v oblasti Ilám v nadmořské výšce kolem 1500 m.n.m.

  od 51 Kč / ks
 • Avongrove Euphoria Nová sklizeň 2017 Kód: 1263/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň čaje z organické zahrady Avongrove, která se rozprostírá v údolí Rungbong v nadmořské výšce 670 až 1800 metrů. Čaj má vyšší obsah stříbřitých a zlatavých tipsů a disponuje příjemnou ovocnou vůní a a chuť evokující zralé tóny citrusových plodů s dlouhým, lehce svíravým aftertastem. Čajová zahrada Avongrove produkuje certifikovaný organický čaj. Certifikát získala od Control Union Certifications pro JAS (Japonsko), USDA (USA), Evropskou unii a Indii, také je certifikovaná od HACCP.

   

  od 93 Kč / ks
 • Bancha Kyoto BIO Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ1BK-DV
  Vyprodáno

  Bancha je běžný japonský čaj, nikterak drahý. Sklízena je jako druhý, hrubý sběr po otrhání lístku určených na čaje Sencha. Podzimní sběry už produkují pouze Banchu. Tento čaj je vhodný k celodennímu popíjení díky nižšímu obsahu kofeinu a vynikající je též macerovaný za studena.

  od 43 Kč / ks
 • Bi Lo Chun (Zelené spirálky jara) Nová sklizeň 2017 Kód: CZ11BL-DV
  Vyprodáno

  Slavný zelený čaj, který se ukrývá pod názvy Zelené či Smaragdové spirálky jara nebo Pi Lo Chun či Pi Luo Čchun. Čaj se těší více jak tisíc let dlouhé historii, v jejímž průběhu přitahoval pozornost samotných císařů. Jeho původ sahá k Velkému Jezeru (Tai Hu) v horách Dong Ting Shan, které vytváří ideální podmínky pro růst čajovníků. Mezi čajové keře jsou zde vysazovány ovocné stromy, které propůjčují čajovým lístkům jedinečné aroma.

  od 51 Kč / ks
 • Bi Lo Chun Tai Hi Nová sklizeň 2017 Kód: CZ17BL-DV
  Vyprodáno

  V Číne slavný zelený čaj u nás známý jako Zelené či Smaragdové spirály má velmi dlouho historii. Jeho původ sahá až do doby dynastie Tang (vládli 618 - 906). Původně se pěstoval v okolí Velkého jezera v horách Dong Ting Shan v provincii Jiangsu.

  od 51 Kč / ks
 • Cui Ming Nová sklizeň 2017 Kód: 1053/VZO
  Vyprodáno

  Vyšší sorta zeleného čaje sklizená v jedné z ekologicky nejčistších yunnanských čajových plantáží. Čaj tedy nese označení "organic" a přináší do konvičky i šálku svěží jarní nálev s příjemně sladkou dochutí. List čaje je středně veliký, pravidelně zakroucený a téměř vždy se jedná o kombinaci pupen + 2 vrcholové lístky.

  od 49 Kč / ks
 • Da Hong Pao (Velké šarlatové roucho) Nová sklizeň 2017 Kód: CO1DH-DV
  Vyprodáno

  Da Hong Pao, českým názvem Velké šarlatové roucho, patří mezi takzvané „skalní“ polozelené čaje poházející z pohoří Wu Yi v provincii Fuťien.  jsou velice slavné, avšak také drahé a obtížně dostupné (bývají často předmětem dražeb). Da Hong Pao, který je vyrobený z místních starobylých odrůd čajovníku, pěstovaných na strmých a obtížně dostupných svazích ve skalách, je velice slavný a zároveň obtížněji dostupný, což se odráží i na jeho ceně a skutečnosti, že bývá také předmětem dražeb.

  od 51 Kč / ks
 • Dian Hong Jin Zhen Da Jin Hao (Zlaté jehličky) Nová sklizeň 2017 Kód: CC1DH-DV
  Vyprodáno

  Golden Needles, českým názvem Zlaté jehličky, jsou prvotřídní čínský černý čaj produkovaný v oblasti Meng Hai v yunnanské provincii. Čaj je charakteristický velmi vysokým podílem zlatavých tipsů stejnoměrně svinutých do tvaru plochých jehliček, které se zasazují o nálev bohaté chuti s medově nasládlými a lehce květovými tóny.

  od 46 Kč / ks
 • Dian Lu Wen Shan Mao Feng Nová sklizeň 2017 Kód: CZ314DL-DV
  Vyprodáno

  Čaj vysoce ušlechtilého vzhledu s obsahem dlouhých ochmýřených tipsových listů, podílně pevně svinutých. Jiskřivý světlezelený nálev dává prožít v šálku neopakovatelné rozkoše z chuti a vůně, nenapodobitelné žádným jiným čajem. Neztrácí nic ze své jedinečnosti i po několika (zpravidla třech) nálevech.

  od 51 Kč / ks
 • Feng Huang Dan Cong Nová sklizeň 2017 Kód: CO560DH-DV
  Vyprodáno

  Čaj od hory Fénix- v tomto případě s přívlastkem "Xinren Xiang" neboli "Mandlový květ". Chuťově zajímavý oolong z čínské quangdonské pohraniční vesnice. Hnědavě zelený list je dlouhý a spirálovitě zakroucený a do šálku propůjčí chutě medové, s výraznou vůní ovoce či květů orchidejí.

  od 47 Kč / ks
 • Genmaicha BIO Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ2G-DV
  Vyprodáno

  Jedná se o hnědou rýží ochucený čaj Bancha, popřípadě méně kvalitní Sencha. V dřívějších dobách si ji dopřávali chudí obyvatelé a díky své rýžové příchuti se popíjela také v časech náboženských půstů. Nálev je žluté barvy s hnědými odstíny a výrazné, lehce uzené chuti.

  od 39 Kč / ks
 • GiddapaharEX Nová sklizeň 2017 Kód: 1158/VZO
  Vyprodáno

  Jarní čaj ze zahrady Giddapahar, která se rozkládá nedaleko města Kurseong ve výšce 1482 m. n. m. Rostou zde téměř výlučně čajovníky čínského typu. Dalším typickým znakem této zahrady jsou poměrně časté mlhy, které spolu s nízkými teplotami vytvářejí specifické podmínky, které se v připraveném nálevu projeví originální květinově muskatelou chutí i vůní.

  od 66 Kč / ks
 • Gielle DJ SF Nová sklizeň 2017 Kód: 1317/VZO
  Vyprodáno

  Lahodný čaj z letní sklizně v Darjeelingu. Zaujme zlatooranžovou barvou nálevu, decentně ovocnou vůní a hladkou, ovocnou chutí s lehkými dřevitými tóny příjemným náznakem muskatelu, který ještě dlouze doznívá na jazyku.

  od 47 Kč / ks
 • Goomtee EX15 Nová sklizeň 2017 Kód: 1143/VZO
  Vyprodáno

  Jarní Darjeeling ze zahrady Goomtee, která se rozkládá v nadmořské výšce 900 až 1800 m. n. m. Její přiměřeně chladné podnebí a dostatek srážek jsou ideální kombinací pro vznik kvalitního čaje. Usušené listy jsou pečlivě zpracované, pravidelně rolované s podílem tmavších i zelených listů. Nálev je zlatavě oranžový s květinovým a bylinkovým aroma.

   

  72 Kč / ks
 • DJ Gopaldhara Wonder Gold Tip čajmenů Nová sklizeň 2017 Kód: 1185/VZO
  Vyprodáno

  Výběrový, první lot z nejvýše položených částí zahrady (v nadmořské výšce přes 2000 m.n.m.). Lístky čajovníků zde dorůstají pomaleji při extrémních podmínkách, čímž se v nich tvoří větší množství aromatických látek.

  od 78 Kč / ks
 • Gruzie Traditional Tip čajmenů Nová sklizeň 2017 Kód: COZ2GT-DV
  Vyprodáno

  Velmi dobrý originální čaj z nově obnovených zahrad v gruzínské oblasti Ozurgeti. Je zpracován jako celolistový a dává nám v šálku zlatooranžový nálev nasládlé jemně medové chuti s tóny sladu a karamelu.

  od 22 Kč / ks
 • Gyokuro Fuuki Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: 1296/VZO
  Vyprodáno

  Gyokuro představuje v čajovém světě velmi ceněný typ čaje. Patří mezi to nejlepší z japonských čajů. Pravé Gyokuro poznáte podle tmavých, zářivě zelených a matně lesklých, úzkých lístků a intenzivního aroma čerstvě nasušeného sena. Přízvisko „Fuuki“ se v japonštině používá pro vysoce hodnocené a respektované věci.

  105 Kč / ks
 • Gyokuro Kyoto Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ3GK-DV
  Vyprodáno

  Gyokuro představuje v čajovém světě velmi ceněný typ čaje. Patří mezi to nejlepší z japonských čajů. Pravé Gyokuro poznáte podle tmavých, zářivě zelených a matně lesklých, úzkých lístků a intenzivního aroma čerstvě nasušeného sena.

  od 92 Kč / ks
Další produkty

Stránka 1 z 3 - 53 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.