Svět čajů

Než se ponoříš do výběru čajů, dovolil bych si jednu delší citaci z naší přístavní čajové knihy. A kdyby se ti snad zdála příliš dlouhá, tak věř, že na pročtení celé přístavní knihy bys musel uskutečnit alespoň dvě plavby za čajem.

„Je zcela zřejmé, že čaj je nápojem nepřeberného množství chutí, vůní a barev. Záleží na místě, kde je pěstován, na klimatických podmínkách, na složení půdy, na variantě a odrůdě čajovníku, na způsobu pěstovaní, na času sklizně, na způsobu sklízení a následného zpracování čaje a samozřejmě také na jeho samotné přípravě.

Pokud si jej budeš vychutnávat všemi smysly, bohatě se ti odvděčí. Zrakem si prohlížej suché čajové lístky, jejich barvu a také tvar se strukturou. Dotýkej se jich, přivoň k nim a neboj se je rovnou ochutnat, poznat je a objevit nejrůznější vůně a lahodné chutě. Po zalití lístků horkou vodou můžeš opět pozorovat, jak se rozvíjejí a jak obarvují vodu do mnoha barev a odstínů. Přičichni vůni nálevu a nacházej další vůně. Napij se a oddej se všem chutím, které se vynoří ve tvých ústech. Vychutnej si takto i další nálevy, jež budou originální a zcela jistě také poutavé, jako ty předchozí. Nejspíš během celého tohoto rituálu setkávání se s čajem dojdeš k uvolnění a klidu, k pročištění myšlenek a také novým zážitkům.“

 
22
480122480

Stránka 1 z 4 - 62 položek celkem

 • Alishan Kód: CTCHO1A-DV
  Vyprodáno

  Domovem tohoto oolongu je, jak už jeho název napovídá, Ali shan neboli hora Ali v okresu Chiayi, která je známá pro své vysokohorské oolongy. Alishan při tom představuje jeden z nejslavnějších oolongů Taiwanu, který proslul svým vynikajícím aroma a chutí s déle trvajícím dozvukem.

  od 74 Kč / ks
 • Jun Chiyabari Golden Tips Nová sklizeň 2017 Kód: 1251/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň čaje krásného vzhledu a plného zlatavých tipsů. Nálev měděné barvy překvapí plnou sladkou vůní a chutí s květovými a medovými tóny. Zahrada, ze které čaj pochází, se rozkládá v oblasti Ilám v nadmořské výšce kolem 1500 m.n.m.

  od 51 Kč / ks
 • Avongrove Euphoria Nová sklizeň 2017 Kód: 1263/VZO
  Vyprodáno

  Letní sklizeň čaje z organické zahrady Avongrove, která se rozprostírá v údolí Rungbong v nadmořské výšce 670 až 1800 metrů. Čaj má vyšší obsah stříbřitých a zlatavých tipsů a disponuje příjemnou ovocnou vůní a a chuť evokující zralé tóny citrusových plodů s dlouhým, lehce svíravým aftertastem. Čajová zahrada Avongrove produkuje certifikovaný organický čaj. Certifikát získala od Control Union Certifications pro JAS (Japonsko), USDA (USA), Evropskou unii a Indii, také je certifikovaná od HACCP.

   

  od 93 Kč / ks
 • Bai Xue Long (Bílý sněžný drak) Kód: BC2BX-DV
  Vyprodáno

  Bai Xue Long, u nás známý jako Bílý sněžný drak, představuje v čajovém světě relativně nový přírůstek. Jedná se o jeden z mála bílých čajů 21. století, který si však díky své vysoké kvalitě rychle získal velkou oblibu i za hranicemi Číny. Delší ochmýřený list s obsahem bílozlatavých tipsů dává jiskřivý nálev s nasládnou bylinnou vůní a výraznou až ovocně natrpklou chutí, která vás u bílého čaje poněkud překvapí.

  od 35 Kč / ks
 • Bancha Kyoto BIO Pouze vzorek Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ1BK-DV
  Vyprodáno

  Bancha je běžný japonský čaj, nikterak drahý. Sklízena je jako druhý, hrubý sběr po otrhání lístku určených na čaje Sencha. Podzimní sběry už produkují pouze Banchu. Tento čaj je vhodný k celodennímu popíjení díky nižšímu obsahu kofeinu a vynikající je též macerovaný za studena.

  od 43 Kč / ks
 • Bi Lo Chun (Zelené spirálky jara) Nová sklizeň 2017 Kód: CZ11BL-DV
  Vyprodáno

  Slavný zelený čaj, který se ukrývá pod názvy Zelené či Smaragdové spirálky jara nebo Pi Lo Chun či Pi Luo Čchun. Čaj se těší více jak tisíc let dlouhé historii, v jejímž průběhu přitahoval pozornost samotných císařů. Jeho původ sahá k Velkému Jezeru (Tai Hu) v horách Dong Ting Shan, které vytváří ideální podmínky pro růst čajovníků. Mezi čajové keře jsou zde vysazovány ovocné stromy, které propůjčují čajovým lístkům jedinečné aroma.

  od 51 Kč / ks
 • Bi Lo Chun Tai Hi Nová sklizeň 2017 Kód: CZ17BL-DV
  Vyprodáno

  V Číne slavný zelený čaj u nás známý jako Zelené či Smaragdové spirály má velmi dlouho historii. Jeho původ sahá až do doby dynastie Tang (vládli 618 - 906). Původně se pěstoval v okolí Velkého jezera v horách Dong Ting Shan v provincii Jiangsu.

  od 51 Kč / ks
 • Cui Ming Nová sklizeň 2017 Kód: 1053/VZO
  Vyprodáno

  Vyšší sorta zeleného čaje sklizená v jedné z ekologicky nejčistších yunnanských čajových plantáží. Čaj tedy nese označení "organic" a přináší do konvičky i šálku svěží jarní nálev s příjemně sladkou dochutí. List čaje je středně veliký, pravidelně zakroucený a téměř vždy se jedná o kombinaci pupen + 2 vrcholové lístky.

  od 49 Kč / ks
 • Da Hong Pao (Velké šarlatové roucho) Nová sklizeň 2017 Kód: CO1DH-DV
  Vyprodáno

  Da Hong Pao, českým názvem Velké šarlatové roucho, patří mezi takzvané „skalní“ polozelené čaje poházející z pohoří Wu Yi v provincii Fuťien.  jsou velice slavné, avšak také drahé a obtížně dostupné (bývají často předmětem dražeb). Da Hong Pao, který je vyrobený z místních starobylých odrůd čajovníku, pěstovaných na strmých a obtížně dostupných svazích ve skalách, je velice slavný a zároveň obtížněji dostupný, což se odráží i na jeho ceně a skutečnosti, že bývá také předmětem dražeb.

  od 51 Kč / ks
 • Dian Hong Jin Zhen Da Jin Hao (Zlaté jehličky) Nová sklizeň 2017 Kód: CC1DH-DV
  Vyprodáno

  Golden Needles, českým názvem Zlaté jehličky, jsou prvotřídní čínský černý čaj produkovaný v oblasti Meng Hai v yunnanské provincii. Čaj je charakteristický velmi vysokým podílem zlatavých tipsů stejnoměrně svinutých do tvaru plochých jehliček, které se zasazují o nálev bohaté chuti s medově nasládlými a lehce květovými tóny.

  od 46 Kč / ks
 • Dian Lu Wen Shan Mao Feng Nová sklizeň 2017 Kód: CZ314DL-DV
  Vyprodáno

  Čaj vysoce ušlechtilého vzhledu s obsahem dlouhých ochmýřených tipsových listů, podílně pevně svinutých. Jiskřivý světlezelený nálev dává prožít v šálku neopakovatelné rozkoše z chuti a vůně, nenapodobitelné žádným jiným čajem. Neztrácí nic ze své jedinečnosti i po několika (zpravidla třech) nálevech.

  od 51 Kč / ks
 • Feng Huang Dan Cong Nová sklizeň 2017 Kód: CO560DH-DV
  Vyprodáno

  Čaj od hory Fénix- v tomto případě s přívlastkem "Xinren Xiang" neboli "Mandlový květ". Chuťově zajímavý oolong z čínské quangdonské pohraniční vesnice. Hnědavě zelený list je dlouhý a spirálovitě zakroucený a do šálku propůjčí chutě medové, s výraznou vůní ovoce či květů orchidejí.

  od 47 Kč / ks
 • gaba 2 Kód: 1018/VZO
  Vyprodáno

  GABA je přízvisko pro čaje se zvýšeným obsahem kyseliny gama-aminomáselné, které je připisován pozitivní účinek na náš organismus.

  od 47 Kč / ks
 • Genmaicha BIO Nová sklizeň 2017 Kód: CJZ2G-DV
  Vyprodáno

  Jedná se o hnědou rýží ochucený čaj Bancha, popřípadě méně kvalitní Sencha. V dřívějších dobách si ji dopřávali chudí obyvatelé a díky své rýžové příchuti se popíjela také v časech náboženských půstů. Nálev je žluté barvy s hnědými odstíny a výrazné, lehce uzené chuti.

  od 39 Kč / ks
 • GiddapaharEX Nová sklizeň 2017 Kód: 1158/VZO
  Vyprodáno

  Jarní čaj ze zahrady Giddapahar, která se rozkládá nedaleko města Kurseong ve výšce 1482 m. n. m. Rostou zde téměř výlučně čajovníky čínského typu. Dalším typickým znakem této zahrady jsou poměrně časté mlhy, které spolu s nízkými teplotami vytvářejí specifické podmínky, které se v připraveném nálevu projeví originální květinově muskatelou chutí i vůní.

  od 66 Kč / ks
 • Gielle DJ SF Nová sklizeň 2017 Kód: 1317/VZO
  Vyprodáno

  Lahodný čaj z letní sklizně v Darjeelingu. Zaujme zlatooranžovou barvou nálevu, decentně ovocnou vůní a hladkou, ovocnou chutí s lehkými dřevitými tóny příjemným náznakem muskatelu, který ještě dlouze doznívá na jazyku.

  od 47 Kč / ks
 • Goomtee EX15 Nová sklizeň 2017 Kód: 1143/VZO
  Vyprodáno

  Jarní Darjeeling ze zahrady Goomtee, která se rozkládá v nadmořské výšce 900 až 1800 m. n. m. Její přiměřeně chladné podnebí a dostatek srážek jsou ideální kombinací pro vznik kvalitního čaje. Usušené listy jsou pečlivě zpracované, pravidelně rolované s podílem tmavších i zelených listů. Nálev je zlatavě oranžový s květinovým a bylinkovým aroma.

   

  72 Kč / ks
 • DJ Gopaldhara Wonder Gold Tip čajmenů Nová sklizeň 2017 Kód: 1185/VZO
  Vyprodáno

  Výběrový, první lot z nejvýše položených částí zahrady (v nadmořské výšce přes 2000 m.n.m.). Lístky čajovníků zde dorůstají pomaleji při extrémních podmínkách, čímž se v nich tvoří větší množství aromatických látek.

  od 78 Kč / ks
Další produkty

Stránka 1 z 4 - 62 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.