Bílý čaj

A i tentokrát nahlédneme do naší přístavní knihy. Jistě tě převelice zaujala! „Bílý čaj pochází z Číny a jeho historie je více než 1200 let dlouhá. Patřil k čajům vzácným, výjimečným a po dlouhou dobu představoval symbol bohatství a moci. Byl určený pouze pro císaře a jeho dvůr. Největší oblibě se těšil za vlády císaře Huj-čonga z dynastie Song (960-1279 n.l.). K nám do Evropy se ve velkém dostal teprve nedávno a dnes se s ním můžeme setkat v mnoha obchodech. Pěstuje se ale nadále téměř výlučně v Číně a znalci jej často považují za klenot mezi čaji."

 
26
240126240

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

 • Bai Xue Long (Bílý sněžný drak) Kód: BC2BX-DV
  Vyprodáno

  Bai Xue Long, u nás známý jako Bílý sněžný drak, představuje v čajovém světě relativně nový přírůstek. Jedná se o jeden z mála bílých čajů 21. století, který si však díky své vysoké kvalitě rychle získal velkou oblibu i za hranicemi Číny. Delší ochmýřený list s obsahem bílozlatavých tipsů dává jiskřivý nálev s nasládnou bylinnou vůní a výraznou až ovocně natrpklou chutí, která vás u bílého čaje poněkud překvapí.

  od 35 Kč / ks
 • bai mu dan 2 Nová sklizeň 2017 Kód: CB1PM-DV
  Vyprodáno

  Pai Mu Tan čili Bílá pivoňka je tradičním zástupcem bílých čajů, které byly v minulosti vzácné a určené pouze pro císaře a jeho dvůr. Dnes můžeme stříbřitě ochmýřené pupeny a tipsy tohoto čaje obdivovat i my a těšit se z lahodného a svěžího nálevu, kterému dávají vzniknout.

  od 26 Kč / ks
 • Yin Zhen (Stříbrné jehly) Tip čajmenů Nová sklizeň 2017 Kód: 86/VZO
  Vyprodáno

  Čaj, který se objevil roku 1796, patří mezi nejznámější bíle čaje v Číně. Pro výrobu se sklízí mladé silně ochýřené tipsy čajovníku kultivaru Fu Ding Da Bai Cha. U nás můžete tento čaj vidět také pod názvem "Stříbrné jehly". Čaj se připravuje tradiční metodou sušením na slunci.

  od 51 Kč / ks

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.